O nás

Eva Vávrová

Před rodičovskou dovolenou jsem více než 8 let pracovala jako soukromá lektorka Aj převážně pro dospělé. Práce s dětmi mě začala opravdu zajímat, až když jsem se sama stala matkou. V mládí jsem žila, studovala a pracovala 5 let v zahraničí (Německo a USA), kde jsem měla možnost se jazyky naučit přirozeně v praxi. Angličtina vždy byla mojí vášní a hledala jsem tedy možnost, jak by se i moje děti mohly učit anglicky co nejpřirozenějším způsobem, bez toho aniž by v anglicky mluvícím prostředí žily, což mě zavedlo k metodě Mysli anglicky - Think in English. V roce 2014 jsem absolvovala metodický kurz Mysli anglicky - Think in English pro děti od 2-7 let a od té doby vedu vlastní kurzy pro děti v Kladně a ve Slaném. Později jsem také absolvovala metodický kurz Think in English pro děti ve věku 6-12 let a seminář „English under six“ pořádaný Montessori společností. Jelikož se kurzů účastní i moje 8 letá dcera Ela a můj 6 letý syn Vilém, mám možnost přímo pozorovat jak rychle a jednoduše si oba angličtinu osvojují a začínají ji sami používat.

Vlastním mezinárodní certifikát Trinity CertTESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), úspěšně jsem absolvovala zkoušku Cambridge CPE (Certificate of Proficiency in English), několik semestrů jsem studovala v Aj na University of New York/ Prague a momentálně již třetím rokem studuji obor Angličtina jako cizí jazyk – specializace v pedagogice na vysoké škole Akcent College v Praze.

 

Mgr. Alexandra Partlová

Autorka a majitelka metody Mysli anglicky - Think in English, lektorka kurzů Think in English a ředitelka Česko-anglické Montessori MŠ Pampeliška v Táboře. Před více než 20 lety paní Partlová tlumočila Montessori semináře a přednášky Americké pedagožky paní Carol Ann Hontz, která Montessori pedagogiku v ČR tehdy pomohla zavést a propagovala ji. Jelikož v té době nebylo mnoho možností alternativního vzdělávání, měla paní Partlová svoje dvě dcery v domácím vzdělávání, které stavěla právě na principech pedagogiky Marie Montessori. Díky domácímu vzdělávání a Montessori pedagogice postupem času vznikla metoda Mysli anglicky - Think in English, která se po letech vyvinula v ucelený systém výuky Aj pro děti od 2 – 14 let s možností návazné výuky až do dospělosti. Metoda prošla 6 letým výzkumem, do něhož bylo zapojeno několik stovek dětí v ČR a jehož výsledky předčily očekávání. Metoda Mysli anglicky - Think in English úspěšně funguje již více než 18 let.

 

Spolupracujeme s:

Montessori klub Kladno

http://www.montessorikladno.cz

Montessori MŠ a ZŠ Slaný

https://www.facebook.com/MontessoriSlany

Česko-anglická MŠ Pampeliška Tábor

http://www.montessoritabor.cz